macOS Big Sur 11.3 beta 6 dostępna

przez Eryk

macOS Big Sur 11.3 dla deweloperów w wersji Beta6 zostala udostepniona do celów testowych.

macOS Big Sur 11.3 beta 6 dostępna

Deweloperzy mogą pobrać macOS Big Sur 11.3 beta za pomocą funkcji Software Update w Preferencjach systemowych po zainstalowaniu odpowiedniego profilu z Apple Developer Center.

macOS Big Sur 11.3 wprowadza więcej opcji dostosowywania Safari, dodając sposób na zmianę układu różnych sekcji na Stronie startowej, takich jak Ulubione, Lista lektur, Sugestie Siri, Raport o ochronie prywatności i inne. Deweloperzy mają też dostęp do nowej integracji umożliwiającej tworzenie funkcji dla Strony startowej.

Uaktualnienie zawiera także optymalizacje dotyczące korzystania z aplikacji iOS na komputerach Mac M1. Podczas uruchamiania aplikacji dla iPhone’a i iPada na komputerach Mac M1 dostępny jest panel preferencji Touch Alternatives, który umożliwia użytkownikom ustawianie poleceń klawiaturowych jako alternatywy dla wprowadzania dotykowego, a ponadto aplikacje dla iPadOS uruchamiają się w większym oknie, jeśli pozwala na to wyświetlacz komputera Mac. Alternatywy dotykowe można włączyć w aplikacjach na iPhone’a lub iPada, klikając nazwę aplikacji na pasku menu, a następnie wybierając opcję Preferencje. Alternatywy dotykowe pozwalają na dostosowanie stuknięć, machnięć i przeciągnięć.

Apple dodał także funkcję „Emulacja kontrolera”, którą można włączyć w aplikacjach na iPhone’a i iPada, aby zmapować przyciski kontrolera gier na klawisze klawiatury i przyciski myszy. Emulacja kontrolera umożliwi precyzyjne sterowanie grami na iPhone’a i iPada, które mają wbudowaną obsługę kontrolera, za pomocą klawiatury i/lub myszy, gdy gry te są odtwarzane na komputerze Mac M1.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej