macOS Monterey 12.3.1 z poprawkami dotyczącymi Bluetooth i wyświetlacza

przez Eryk

Firma Apple udostępniła dziś macOS Monterey 12.3.1, niewielką aktualizację systemu operacyjnego macOS Monterey, który pojawił się w październiku. macOS Monterey 12.3.1 pojawia się dwa tygodnie po premierze macOS Monterey 12.3, aktualizacji, która wprowadziła Uniwersalne sterowanie.

macOS Monterey 12.3.1
Photo by Format on Pexels.com

macOS Monterey 12.3.1 z poprawkami dotyczącymi Bluetooth i wyświetlacza

Uaktualnienie macOS Monterey 12.3 .1 można pobrać z sekcji Uaktualnienia oprogramowania w Preferencjach systemowych na wszystkich kwalifikujących się komputerach Mac.

Zgodnie z informacją prasową firmy Apple, macOS Monterey 12.3.1 wprowadza poprawkę, która może powodować, że kontrolery Bluetooth, takie jak kontrolery gier, rozłączają się z komputerem Mac po odtworzeniu dźwięku przez niektóre słuchawki Beats. Naprawia także błąd, który mógł powodować, że zewnętrzne monitory z interfejsem USB-C lub Thunderbolt nie włączały się, gdy były podłączone do Maca mini 2018 jako drugi monitor.

Ta aktualizacja usuwa następujące problemy:

  • Zewnętrzny wyświetlacz USB-C lub Thunderbolt nie włącza się po podłączeniu do komputera Mac mini (2018) jako dodatkowego wyświetlacza.
  • Urządzenia Bluetooth, takie jak kontrolery gier, mogą odłączać się od komputera Mac po odtworzeniu dźwięku przez niektóre słuchawki Beats
    macOS Monterey 12.3.1 usuwa także dwie luki, w tym błąd w AppleAVD, który może umożliwić aplikacji wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami jądra, oraz błąd w Intel Graphics Driver, który może umożliwić aplikacji odczytanie pamięci jądra.

Firma Apple twierdzi, że te luki mogły być aktywnie wykorzystywane, dlatego warto, aby wszyscy użytkownicy jak najszybciej dokonali aktualizacji.

Dzisiejszej aktualizacji macOS Monterey towarzyszyły również systemy iOS 15.4.1, iPadOS 15.4.1, tvOS 15.4.1, watchOS 8.5.1 oraz nowe oprogramowanie 15.4.1 dla głośnika HomePod.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej