macOS Monterey oficjalnie zaprezentowany

przez Eryk

macOS Monterey jest juz oficjalny. Apple właśnie wykorzystało keynote WWDC 2021 do ogłoszenia macOS 12 o nazwie macOS Monterey. Monterey przynosi nowe sposoby na utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, inteligentną pracę na wszystkich urządzeniach i lepszą koncentrację.

macOS Monterey

Apple przedstawia macOS Monterey

Kompleksowa aktualizacja Safari zapewnia doskonale zoptymalizowany pasek tabletu i schludny układ kart z grupami kart. Aby zautomatyzować codzienne zadania, na komputerach Mac dostępne są teraz skróty klawiszowe. Nowa funkcja Focus pomaga skupić się na zadaniach i ograniczyć rozpraszanie uwagi.

Universal Control i AirPlay to Mac to także nowe funkcje integracyjne, które ułatwiają współpracę między wieloma urządzeniami Apple.

Inne nowe funkcje w macOS Monterey

Dzięki nowej interaktywnej kuli ziemskiej w Mapach Google i fascynującym, szczegółowym widokom miast możesz przeglądać i odkrywać piękno Ziemi w zupełnie nowy sposób na dużym, wspaniałym ekranie komputera Mac.
Livetext wykorzystuje uczenie maszynowe do wykrywania tekstu, takiego jak numery telefonów, strony internetowe, adresy i numery śledzenia w obrazach, dzięki czemu możesz skopiować i wkleić tekst w innym miejscu, rozpocząć połączenie, otworzyć stronę internetową i znaleźć informacje. Visual Lookup wykorzystuje również uczenie maszynowe, aby umożliwić Ci odkrywanie i poznawanie zwierząt, sztuki, zabytków, roślin i innych informacji zawartych w obrazach. Funkcje te działają w całym systemie macOS, w tym w takich aplikacjach, jak Zdjęcia, Wiadomości i Safari.


Dzięki nowym, unikalnym funkcjom, takim jak ukrywanie adresu e-mail, rozszerzona obsługa HomeKit Secure Video oraz nowa, innowacyjna usługa zapewniająca prywatność online, iCloud Private Relay, iCloud+ łączy w sobie wszystko, co ważne, a wszystko to bez dodatkowych opłat.


Słuchawki AirPods Pro i AirPods Max z dźwiękiem 3D na komputerach Mac z układem M1 zapewniają wrażenia jak w kinie.
Możesz zdecydować, czy chcesz, aby poczta e-mail zbierała informacje o Twojej aktywności pocztowej, korzystając z funkcji prywatności, takich jak prywatność poczty e-mail. Wskaźnik nagrywania na komputerze Mac natychmiast pokazuje, która aplikacja ma aktualnie dostęp do mikrofonu komputera.


Nowe funkcje dostępności umożliwiają dodawanie alternatywnych opisów obrazów za pomocą znaczników. A ulepszone sterowanie za pomocą klawiatury i nowe opcje dostosowywania kursora sprawiają, że nawigacja na Macu jest jeszcze bardziej elastyczna.


Dostępność macOS Monterey

Deweloperska beta macOS Monterey jest dostępna od dziś dla członków Apple Developer Program. Publiczna beta będzie dostępna w przyszłym miesiącu. macOS Monterey będzie dostępny jako darmowa aktualizacja oprogramowania jesienią tego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej