Nowy iPad mini z zupełnie nowym designem

przez Eryk

Podczas eventu „California Streaming” Apple zapowiedziało nową generację iPada mini. Najmniejszy iPad w rodzinie ma teraz podobny wygląd do zeszłorocznego iPada Air, ze smuklejszymi ramkami i bez przycisku Home.

Nowy iPad mini
Ipad mini

Nowy iPad mini

Podobnie jak w zeszłorocznym iPadzie Air, iPad mini nie jest wyposażony w Face ID, ale w czujnik Touch ID umieszczony w przycisku usypiania/budzenia, dzięki któremu użytkownik może odblokować urządzenie, a także uwierzytelnić się w aplikacjach i autoryzować zakupy odciskiem palca.

Inne cechy iPada mini 6. generacji to m.in. 8,3-calowy wyświetlacz, TrueTone oraz port USB-C zamiast portu Lightning w poprzedniej generacji. Zawiera również 5G w modelach komórkowych.

Tylna kamera została ulepszona do 12MP i lampy błyskowej True Tone, w tym wsparcie dla lepszego Smart HDR dzięki nowemu ISP. Może ona również nagrywać wideo w 4K. Przednia kamera również obsługuje Center Stage.

Dzięki nowej konstrukcji nowy iPad mini obsługuje Apple Pencil drugiej generacji, który może być magnetycznie przymocowany do boku urządzenia.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej