Nowy MacBook Pro 2021: nowe modele prawdopodobnie dopiero w październiku – oto dlaczego

przez Eryk

Plotki o przeprojektowaniu MacBooka Pro krążą od miesięcy. Apple ma też zastąpić 13,3-calowy model 14-calowym wariantem. Masowa produkcja ma się rozpocząć już wkrótce.

MacBook Pro 2021

Nowy MacBook Pro 2021

W listopadzie 2020 roku firma Apple po raz pierwszy wyposażyła 13-calowego MacBooka Pro we własny procesor: układ M1. Jednocześnie firma nie zmieniła nic w wyglądzie. Według licznych przecieków, to ma się zmienić, jak producent iPhone’a jest podobno planuje przeprojektowanie serii Pro, który może zobaczyć powrót niektórych znanych funkcji. Według analityka Ming-Chi Kuo, masowa produkcja nowych modeli ma się rozpocząć już wkrótce.

14-calowy MacBook Pro: masowa produkcja latem

Serwis MacRumors był w stanie zobaczyć notatkę od Kuo do inwestorów. W nim, wiarygodny analityk pisze, że Apple niedługo wprowadzi do produkcji nowe MacBook Pro z wyświetlaczem mini LED, po tym jak wcześniej pojawiły się doniesienia, że mogą one być nieco opóźnione. Według Kuo, nie jest to przypadek i w ogóle wszystko jest na dobrej drodze do realizacji.

Jednakże zauważa on również ważną kwestię. Według niego, podczas gdy Apple powiedział, aby rozpocząć produkcję między lipcem a wrześniem, jest to dalekie od znaczenia, że uruchomienie sprzedaży jest w zasięgu ręki. Spodziewa się, że Apple zorganizuje osobne wydarzenie w październiku lub listopadzie, aby odsłonić nowe modele, zamiast mówić o tym w wrześniowym wydarzeniu, które zwykle koncentruje się na nowych Apple Watch i modeli iPhone’a.

Kuo zakłada również, że Apple może nadal mieć problemy z półprzewodnikami i produkcją wyświetlaczy mini-LED, przez co nowe modele mogą być dostępne dopiero kilka tygodni po prezentacji, ewentualnie w mniejszych ilościach. Podobne podejście zastosowano na wiosnę w przypadku 24-calowego komputera iMac i obecnego iPada Pro, tak że inaczej niż zwykle między zapowiedzią a dostawą minęły nie tylko dwa, ale cztery tygodnie.

via MacRumors

Czy z niecierpliwością czekasz na nowego MacBooka Pro? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej