Threema i Signal potwierdzaja wieksza liczbe Użytkownikow przez nowe warunki korzystania z WhatsApp

przez Eryk

Jak dobrze wiadomo, WhatsApp zmienił swoje warunki użytkowania i zmusza swoich użytkowników do ich zatwierdzenia do 8 lutego. Ponieważ wyrażasz również zgodę na przekazywanie danych do Facebooka, uraza była ogromna.

Jak informowaliśmy wcześniej, nie będzie żadnych zmian w praktykach udostępniania danych WhatsApp w Europie. Niemniej postęp WhatsApp i Facebooka ma konsekwencje. Inne komunikatory, takie jak Signal i Threema, informują o dużym wzroście liczby nowych użytkowników.

Threema i Signal potwierdza wieksza liczbe Użytkownikow

Na początku tygodnia wyskakujące okienko w WhatsApp uświadomiło setkom milionów ludzi, że Facebook wkrótce będzie miał dostęp do niektórych danych użytkowników WhatsApp. Fakt, że zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony posłaniec podał termin 8 lutego, do którego należało się zgodzić na nowe warunki, jeszcze bardziej drażnił.

W odpowiedzi można obecnie przeczytać w mediach społecznościowych, że użytkownicy po prostu chcą w przyszłości całkowicie obejść się bez WhatsApp. Uciekanie do innych usług, takich jak Signal i Threema, jest wynikiem niezadowolenia.

Rozwiązanie open source Signal, które zostało zarekomendowane przez Edwarda Snowdena w 2015 roku, obecnie boryka się z tak dużym wzrostem liczby nowych użytkowników, że dostarczenie SMS-a weryfikacyjnego w wielu przypadkach zajmuje kilka godzin. Zdaniem ekspertów, aplikacja potrafi zrobić wszystko, co wyróżnia WhatsApp, zbierając tylko najbardziej potrzebne dane.

W komunikacie prasowym Threema jest również zadowolony z chęci użytkowników ktorzy szukaja alternatyw. Threema informuje, że dzienne liczby pobrań wzrosły od piątku rano. W sklepach z aplikacjami w Niemczech, Szwajcarii i Austrii Threema zajmuje pierwsze miejsce na liście przebojów płatnych aplikacji.

via macerkopf

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej