W iOS 15.4 Beta możesz używać Face ID z założoną maską

przez Eryk

Udostępniona dziś beta iOS 15.4 dodaje nową funkcję, która pozwala używać Face ID z maską, bez zegarka Apple Watch do uwierzytelniania.

W iOS 15.4 Beta możesz używać Face ID z założoną maską

Apple twierdzi, że funkcja ta może „wykrywać unikalne cechy wokół oka” dla celów uwierzytelniania. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej funkcji podczas konfiguracji, będziesz musiał ponownie zeskanować swoją twarz w Face ID. Od tego momentu Face ID może odblokować Twojego iPhone’a, nawet jeśli masz na sobie maskę.

Jak używać Face ID z założoną maseczka

W aplikacji Ustawienia pojawił się nowy przełącznik „Użyj Face ID z maską”, który można włączyć lub wyłączyć, a także nowa funkcja dodająca „Okulary”, aby Face ID było bardziej dokładne, gdy nosisz jednocześnie okulary i maskę.

Apple ostrzega w aplikacji Ustawienia, że Face ID jest „najdokładniejsze”, gdy jest skonfigurowane tylko do rozpoznawania całej twarzy. Aby Face ID działało z maską, musisz patrzeć na swoje urządzenie, by je odblokować, i nie zadziała, jeśli masz na sobie okulary przeciwsłoneczne.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej