WhatsApp: zaszyfrowane połączenia wideo i audio w aplikacji komputerowej

przez Eryk

WhatsApp: zaszyfrowane połączenia wideo i audio w aplikacji komputerowej

Rozmowy głosowe i wideo są od dawna możliwe dzięki aplikacjom WhatsApp na iPhone’a i Androida. Od teraz możesz również komunikować się z przyjaciółmi, znajomymi lub kimkolwiek za pomocą głosu i wideo za pośrednictwem aplikacji komputerowej.

Wszyscy jesteśmy nadal zobowiązani do maksymalnego ograniczania naszych kontaktów społecznych. Dlatego w ostatnich miesiącach coraz ważniejsze stały się narzędzia cyfrowe, które pozwalają nam być blisko siebie.

Z tego powodu WhatsApp rozszerza teraz możliwość wykonywania połączeń głosowych i wideo. Całość działa teraz również za pośrednictwem aplikacji komputerowej na komputerze.

Połączenia głosowe i wideo za pośrednictwem WhatsApp są w pełni szyfrowane. Dzięki temu oferują bezpieczny sposób łączenia się i czatowania z rodzinami i przyjaciółmi za pomocą jednego kliknięcia. Od teraz jest to możliwe nie tylko za pośrednictwem smartfona, ale także komputera stacjonarnego.

WhatsApp niedawno wprowadził dodatkowy poziom ochrony, dzięki któremu jeszcze bezpieczniej jest połączyć konto WhatsApp z własnym komputerem za pośrednictwem aplikacji komputerowej. Uwierzytelnianie biometryczne poprzez rozpoznawanie twarzy lub odcisków palców odbywa się bezpośrednio na urządzeniu – WhatsApp nie ma dostępu do danych biometrycznych przechowywanych przez system operacyjny urządzenia.

Połączenia głosowe i wideo za pośrednictwem aplikacji komputerowej WhatsApp działają zarówno na ekranach zorientowanych pionowo, jak i poziomo. Pojawiają się w osobnym oknie, którego rozmiar użytkownicy mogą indywidualnie dopasować do swojego ekranu.

Tak to działa:

  • Najpierw upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację WhatsApp na telefonie komórkowym i aplikację komputerową na komputerze. Aplikację komputerową można pobrać tutaj.
  • Tutaj dowiesz się, jak konto WhatsApp w telefonie komórkowym można połączyć z aplikacją komputerową.
  • Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą teraz rozpocząć rozmowę głosową lub wideo bezpośrednio w aplikacji komputerowej.

Jeśli funkcja nie jest jeszcze wyświetlana, zachowaj cierpliwość. Ta funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom w ciągu następnego tygodnia. Wkrótce pojawi się wersja na komputery Mac.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej