Zaskakujący przeciek iPhone 14: co musisz teraz wiedzieć

przez Eryk

W nieco ponad miesiąc, Apple odsłoni iPhone 14 i iPhone 14 Pro. Nowy przeciek ujawnia więcej szczegółów na temat nowych kolorów, możliwych opcji pamięci masowej oraz nowej funkcji szybkiego ładowania.

iPhone 14
Zdjecie: Jon Prosser

Przeciek iPhone 14

Przecieki i liczne plotki na temat iPhone’a 14 pojawiają się już od jakiegoś czasu. Według nich Apple ma w tym roku porzucić Mini ze swojej oferty i zamiast tego przygotować wersję Plus, która ma być mniej więcej tej samej wielkości co iPhone 14 Pro Max, ale z mniejszą ilością funkcji. Według użytkownika Twittera, Jioriku, możemy spodziewać się kilku nowości. Po tym, jak już w zeszłym roku przewidział niektóre funkcje iPhone’a 13, teraz ponownie podzielił się szczegółami na Twitterze.

iPhone 14 w nowych kolorach i nie tylko

Według wiarygodnego źródła Jioriku, w nowych modelach zmieni się całkiem sporo. Mówi się, że Apple rzeczywiście będzie nadal korzystać z A15 Bionic w iPhone 14, podczas gdy modele Pro będą korzystać z A16 Bionic. Jednak podobno różnica nie jest zbyt duża. Poprawa wydajności wraz z przerobionym wyświetlaczem powinna jednak pozwolić na wprowadzenie trybu, w którym wyświetlacz będzie stale włączony, co pozwoli na odczytywanie widżetów wprowadzonych wraz z iOS 16 bez zużywania zbyt dużej ilości energii.

Jeśli chodzi o opcje pamięci masowej, to po ostatnim skoku podobno nie ma żadnych zmian w stosunku do obecnych modeli. Jednak zarówno MagSafe, jak i prędkość ładowania mogłyby otrzymać drobne poprawki. Według leakera, Apple nieco wzmocniło magnesy MagSafe, aby umożliwić lepszą przyczepność, natomiast nowe etui MagSafe Battery Case ma być podobno nieco większe, aby pomieścić większą baterię.

Mówiąc o ładowaniu: Uważa się, że Apple może zwiększyć obsługiwaną prędkość ładowania do 30W lub więcej – przynajmniej na krótką chwilę. Po tym czasie ma spaść do około 25W – 27W, co jednak nadal jest bardzo szybkim wynikiem, gdyż iPhone 13 Pro Max osiąga szczyt przy około 27W.

Podobno opcje kolorystyczne mają być znowu mieszane. Według leakera, oba modele Pro będą dostępne w kolorze grafitowym, złotym, srebrnym, alpejskiej zieleni i fioletowym. Fioletowy ma zastąpić niebieski Sierra, co sprawiłoby, że po raz pierwszy warianty Pro byłyby dostępne w kolorze fioletowym. Fioletowy ma być również wprowadzony jako nowy kolor dla standardowych wersji. Ma on ustawiać róż, co skutkuje następującymi wyborami kolorystycznymi dla iPhone’a 14, jak również iPhone’a 14 Plus: Polaris, Midnight, Blue, Purple, Green, (PRODUCT)RED.

W jakim kolorze chciałbyś mieć iPhone’a 14 lub iPhone’a 14 Pro? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej