14-calowy MacBook Pro 2021: czy dostanie lepszą kamerę internetową do konferencji Zoom?

przez Eryk

Jeszcze przed końcem roku możemy spodziewać się nowego MacBook Pro z odświeżonym designem. W trakcie aktualizacji sprzętowej ma się też pojawić lepsza kamera FaceTime HD, przynajmniej według ostatniego przecieku.

O nadchodzącym MacBooku Pro pisaliśmy już wielokrotnie, a co za tym idzie, oczekiwania wobec następnej generacji poszybowały w górę. Mówi się, że Touch Bar ma zostać porzucony, natomiast port HDMI, czytnik kart SD oraz magnetyczny system ładowania MagSafe mają powrócić. Nowy przeciek ujawnia kolejny szczegół.

14-calowy MacBook Pro 2021
MacBook Pro 2021 (Photo by cottonbro on Pexels.com)

MacBook Pro 2021: kamera FaceTime HD będzie lepsza


Już teraz widać po macOS Monterey, jak również iOS 15, że Apple kładzie duży nacisk na pracę w domu i chce dać Ci rękę z wideo spotkań w szczególności. Jak dzieli się na Twitterze leaker Dylandkt, następny MacBook Pro ma otrzymać lepszą kamerę internetową. Według niego, Apple powinno podnieść rozdzielczość z dotychczasowych 720p do 1080p i tym samym zapewnić przyzwoity wzrost. Co więcej, producent iPhone’ów planuje podobno wyposażyć wszystkie komputery Mac w lepsze aparaty fotograficzne.

Może to być prawdą, ponieważ Apple już wprowadził lepszy aparat w niedawno wprowadzonym 24-calowym iMacu, a leaker zgłosił za pośrednictwem Twittera miesiące przed ogłoszeniem obecnego iPada Pro, że będzie on wyposażony w układ M1, który został wyśmiany w tamtym czasie, ale okazał się prawdziwy.

Więcej przecieków na temat procesorów

Na Twitterze pojawiły się kolejne informacje od Dylandkt. W nich twierdzi, że Apple będzie używać układu M1X tylko w high-end Mac Pro, i że MacBook Pro na jesień jest najprawdopodobniej początek. Następnie w przyszłym roku pojawi się przeprojektowany MacBook Air, który będzie dostępny w różnych kolorach, podobnie jak 24-calowy iMac, ale będzie wyposażony tylko w układ M2. Oczywiście, urządzenie ma również otrzymać lepszą kamerę webkamerę.

Czy potrzebujesz lepszej webkamery lub polegasz już na akcesoriach innych firm? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej