Apple startuje wyzwanie „Shot on iPhone”: poszukiwane są najlepsze zdjęcia makro

przez Eryk

W ciągu ostatnich kilku lat Apple zorganizowało już jeden lub dwa konkursy fotograficzne. Teraz znów nadszedł czas i rozpoczęło się nowe wyzwanie „Shot on iPhone Challenge„. Poszukiwane są najlepsze ujęcia makro.

Na przykład dwa lata temu Apple poprosił swoich użytkowników, by podzielili się najlepszymi zdjęciami z trybu nocnego. Tegoroczne wyzwanie Shot on iPhone skupia się na zdjęciach makro.

Apple startuje wyzwanie

Podziel się swoimi najlepszymi makrofotografiami z iPhone’a w ramach Wyzwania Apple Shot on iPhone

Od dziś Apple zaprasza fotografów – od amatorów po profesjonalistów – z całego świata do wzięcia udziału w Wyzwaniu Shot on iPhone, w którym będą prezentować swoje zdjęcia makro wykonane iPhone’em 13 Pro lub iPhone’em 13 Pro Max. Dlaczego makrofotografia? Rodzina iPhone’ów 13 Pro została wyposażona w najbardziej zaawansowany system kamer, jaki kiedykolwiek znalazł się w iPhonie, i po raz pierwszy możesz używać swojego iPhone’a do robienia ostrych, zachwycających zbliżeń obiektów znajdujących się w odległości zaledwie dwóch centymetrów. Ta innowacja to zaproszenie do nowego konkursu fotograficznego.

Jak możesz w tym uczestniczyć?

Apple pisze
Aby uczcić makrofotografię, Apple zaprasza do dzielenia się najlepszymi zdjęciami makro zrobionymi iPhone’em 13 Pro i iPhone’em 13 Pro Max na Instagramie i Twitterze, używając hashtagów #ShotoniPhone i #iPhonemacrochallenge. Panel ekspertów z branży fotograficznej i Apple oceni globalne zgłoszenia i wybierze dziesięć zdjęć.

Apple startuje wyzwanie „Shot on iPhone”: poszukiwane są najlepsze zdjęcia makro

Konkurs będzie trwał do 17 lutego 2022 roku, a zwycięzców poznamy w kwietniu. Jury złożone z pięciu profesjonalnych fotografów i pięciu pracowników Apple wybierze dziesięć zwycięskich zdjęć. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane w galerii na Apple Newsroom, apple.com, Apple Instagram (@apple) i innych oficjalnych kontach Apple, a także mogą pojawić się w kampaniach cyfrowych, w salonach Apple, na plakatach lub na publicznej wystawie fotografii.

Wskazówki dotyczące makrofotografii iPhone’a 13 Pro:

– Upewnij się, że jesteś blisko obiektu – możesz podejść nawet na 2 centymetry.
– Główny punkt ostrości umieść w pobliżu środka kadru, bo tam właśnie ostrość jest najostrzejsza podczas fotografowania w trybie makro na iPhonie.
– Stuknij w obszar w wizjerze, by ustawić konkretny punkt ostrości.
– Fotografuj z rozdzielczością .5x, by uchwycić ultraszerokie pole widzenia, lub spróbuj fotografować z rozdzielczością 1x, by uzyskać ciaśniejsze kadrowanie – iPhone automatycznie przełączy aparat, gdy się zbliżysz, zachowując rozdzielczość 1x.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej