Apple udostępnia aktualizacje bezpieczeństwa dla macOS Mojave i Catalina

przez Eryk
0 komentarzy

Apple wykorzystuje bieżący tydzień do aktualizacji różnych systemów. Na początku tego tygodnia producent po raz pierwszy udostępnił do pobrania iOS 14.7, watchOS 7.6, tvOS 14.7 oraz oprogramowanie HomePoda 14.7. Wczoraj w ślad za nimi poszedł iPadOS 14.7 i macOS 11.5. Apple pomyślało jednak również o starszych systemach operacyjnych dla komputerów Mac – macOS Mojave i macOS Catalina.

macOS Mojave i Catalina

Apple udostępnia aktualizacje dla macOS Mojave i Catalina


Mamy dla Ciebie mały dodatek. Oprócz macOS Big Sur 11.5, Apple udostępniło wczoraj także aktualizacje dla macOS Mojave i macOS Catalina. Nie należy jednak oczekiwać nowych funkcji, jest to wyłącznie aktualizacja bezpieczeństwa.

Aktualizacja Bezpieczeństwa 2021-004 Catalina, jak również Aktualizacja Bezpieczeństwa 2021-005 Mojave załatały różne luki w zabezpieczeniach, między innymi w obszarach AMD Kernel, AppKit, Audio, Bluetooth, CoreAudio, FontParser, Intel Graphics Driver i Kernel.

Luki pozwalały m.in. na wykonanie złośliwego kodu z uprawnieniami kernela. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nadal korzystacie z macOS Mojave i macOS Catalina, możemy jedynie gorąco doradzić, abyście zainstalowali aktualizację. Najłatwiej zrobić to poprzez Preferencje systemowe -> Aktualizacja oprogramowania.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.