Apple udostępnia drugą betę macOS 12 Monterey

przez Eryk

Apple udostępniło drugą betę systemu macOS 12 Monterey. Jest to jednak tylko wersja dla deweloperów.

Apple udostępniło deweloperską betę 2 systemu macOS 12 Monterey. Można założyć, że SharePlay jest teraz aktywny. Wśród nowości znalazły się także aplikacja Skróty, nowa wersja Safari o nietypowym wyglądzie oraz tryb Focus. Ponadto dostępne są szybkie notatki i funkcja Airplay, która pozwala używać komputera Mac jako głośnika.

Apple udostępnia drugą betę macOS 12 Monterey
macOS Monterey(zdjęcie: apple)

Apple udostępnia drugą betę macOS 12 Monterey

Deweloperzy mogą pobrać macOS Monterey Beta 2 po zarejestrowaniu odpowiedniego urządzenia i zainstalowaniu profilu. Następnie zostanie wyświetlona aktualizacja oprogramowania.

Apple przedstawił pierwszą wersję Monterey właśnie na WWDC 2021. W tym czasie SharePlay nie był jeszcze włączony. W wydanym właśnie iOS 15 Beta 2, przynajmniej funkcja Universal Control została włączona.

Proszę nie instalować macOS 12 Monterey beta na komputerze, na którym musisz pracować. W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że dochodziło do utraty danych, urządzenie przestawało się uruchamiać lub aktualizowane były pliki z uaktualnionych wersji programów, których nie można już było używać w starszych wersjach.

Według Apple, beta 2 naprawia wiele problemów, które zostały przeoczone w pierwszej wersji beta.

Premiera bety dla zwykłych testerów planowana jest na lipiec 2021 roku.

Czy korzystasz z bety? Czy odkryłeś jakieś nowe funkcje? Jeśli tak, daj nam krótką notatkę w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej