Xbox Cloud Gaming już dostępny na urządzeniach z systemem iOS za pośrednictwem Safari

przez Eryk

Xbox Cloud Gaming firmy Microsoft została dziś oficjalnie uruchomiona i można z niej korzystać na iPhone’ach i iPadach za pośrednictwem przeglądarki Safari – informuje Microsoft.

Od dziś usługa Xbox Cloud Gaming jest dostępna dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate ze smartfonami i tabletami Apple oraz użytkowników komputerów PC z systemem Windows 10. Dostęp do usługi można uzyskać, odwiedzając stronę xbox.com/play w przeglądarce Microsoft Edge, Chrome lub Safari na urządzeniach mobilnych lub na komputerach PC.

Xbox Cloud Gaming już dostępny na urządzeniach z systemem iOS za pośrednictwem Safari
xbox cloud gaming

Dwa tygodnie temu Microsoft powiedział, że Xbox Cloud Gaming zostanie uruchomiony na urządzeniach Apple „w ciągu najbliższych kilku tygodni” po ograniczonych testach beta dla niewielkiej liczby użytkowników.

Xbox Cloud Gaming już dostępny

Xbox Cloud Gaming ma na celu umożliwienie użytkownikom gry w setki gier z biblioteki Xbox Game Pass na dowolnym urządzeniu za pomocą przeglądarki internetowej. Według Microsoftu, usługa jest teraz zasilana przez sprzęt Xbox Series X w zmodernizowanych centrach danych Microsoftu, aby zapewnić szybszy czas ładowania i lepsze klatki.

Aby zapewnić niskie opóźnienia, Microsoft planuje strumieniowanie w rozdzielczości 1080p przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę, a usługa ma oferować płynną rozgrywkę na wszystkich urządzeniach. Korzystanie z Xbox Cloud Gaming wymaga subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która jest wyceniona na 14,99 dolarów miesięcznie. Nowi użytkownicy mogą otrzymać trzymiesięczny bezpłatny okres próbny za 1 dolara.

Wraz z pełnym wprowadzeniem Xbox Cloud Gaming, Microsoft ogłosił dziś, że rozszerza linię akcesoriów do gier mobilnych Designed for Xbox na urządzenia z systemem iOS, z kilkoma nowymi akcesoriami dostępnymi od dziś.

Xbox Backbone One, na przykład, to kontroler do gier kompatybilny z iPhone’em z wbudowanymi integracjami Xbox, takimi jak Capture Button do udostępniania momentów rozgrywki. Ponadto Microsoft oferuje Razer Kishi Universal Gaming Controller dla iOS oraz OtterBox Power Swap Controller Batteries.

Xbox Backbone One
Xbox Backbone One(zdjecie: Microsoft)

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej