black Apple HomePod speaker on table

Apple wyjaśnia dlaczego HomePod powraca i ma tylko wolne łącze WiFi

przez Eryk

W rzeczywistości Apple wycofało dużego HomePoda z rynku w 2021 roku. Od dziś dostępny jest jego następca, który wygląda bardzo podobnie do pierwszej generacji. Teraz Apple wyjaśnia powrót i obniżenie jakości funkcji sieciowych.

HomePod

Dlaczego HomePod powraca i ma tylko wolne łącze WiFi

Po wprowadzeniu na rynek w 2018 roku, Apple wycofało z produkcji oryginalnego HomePoda zaledwie trzy lata później, nie zapowiadając jego następcy. Firma potrzebowała na to prawie dwóch lat. W rozmowie z Men’s Journal, Matthew Costello, wiceprezes Apple ds. inżynierii technicznej stwierdził, że od czasu zaprzestania produkcji głośników firma słyszała coraz więcej próśb o stworzenie świetnego głośnika o doskonałym brzmieniu, dlatego zdecydowała się na opracowanie drugiej generacji.

W kolejnym wywiadzie dla TechCrunch, Costello zachwycał się projektem urządzenia. Choć jest on niemal identyczny jak jego poprzednik, zespół projektowy pokochał kształt dużego głośnika i był w stanie stworzyć z nim „wspaniały system”.

Tylko WLAN 4 i brak kompatybilności wstecznej dla par stereo

Costella wyjaśnia dalej, dlaczego Apple nie zdecydował się na zastosowanie nowego standardu sieciowego i wybrał WLAN 4 zamiast WLAN 6:

HomePod ma łączność Wi-Fi 4, co pozwala nam dokładnie określić, co działa najlepiej w całym systemie – mówi Costello portalowi TechCrunch – aby upewnić się, że żądania Siri będą reagować i zapewniać spójne wrażenia we wszystkim, co słyszysz, sterować akcesoriami inteligentnego domu i nie tylko – a przy tym być energooszczędnym.

Cena i dostępność nowego HomePod

HomePod (2. generacji) można kupić od dziś za 349 € w Apple Store i aplikacji Apple Store w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA oraz 11 innych krajach i regionach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej