iOS 15 beta: Safari obsługuje odtwarzanie dźwięku w formacie WebM

przez Eryk

Apple dodaje wsparcie dla WebM w Safari na iPhone’a i iPada: ten standard sieci do odtwarzania filmów i audycji został ustanowiony przez Google jakiś czas temu i Apple był bardzo niechętny do otwarcia się do niego. Wsparcie dla WebM jest częścią obecnej bety iOS 15 i może trafić do ostatecznej wersji nadchodzącej aktualizacji.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło iOS 15 i iPadOS 15 Beta 5 dla zarejestrowanych deweloperów. W nowej becie dodano między innymi wsparcie dla WebM w Safari. Funkcję tę można włączyć lub wyłączyć w zaawansowanych ustawieniach Safari, przynajmniej na razie.

WebM w Safari na iPhone'a i iPada

WebM w Safari na iPhone’a i iPada

WebM jest kodekiem, który został stworzony przez Google około dziesięć lat temu. Zawiera możliwości odtwarzania filmów i audycji, a także format do kompresji obrazów.

Przez wiele lat Apple stanowczo odmawiało wsparcia dla WebM

Czy dźwięk WebM pozostanie częścią iOS 15?
W międzyczasie jednak wyświetlanie zdjęć w tym formacie jest już częścią iOS 14 i macOS Big Sur. Odtwarzanie filmów WebM jest już możliwe pod obecnymi wersjami macOS Big Sur, choć jeszcze nie na iPhonie.

Jeśli dźwięk WebM będzie teraz obsługiwany przez iOS 15, to jest tylko kwestią czasu, aż wsparcie rozpocznie się również dla odtwarzania wideo. iOS 15 będzie dostępny dla wszystkich użytkowników jako ostateczna aktualizacja jesienią. Czy obsługa WebM przetrwa tak długo, to się dopiero okaże.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej