iPad Pro: modele mini-LED i OLED mają zostać zaprezentowane w 2021 roku

przez Eryk

iPad Pro: modele mini-LED i OLED

Od dawna krążą plotki, że Apple będzie sukcesywnie wdrażać technologię wyświetlaczy mini-LED w różnych produktach. Tutaj iPad Pro powinien zacząć. Koreańska witryna internetowa The Elec informuje teraz, że co najmniej jedna mini dioda LED i jeden model OLED pojawią się na rynku w przyszłym roku.

Mini LED i OLED dla iPada Pro

Po wypuszczeniu na rynek pierwszego modelu iPada Pro z podświetleniem mini LED w pierwszej połowie 2021 roku, Apple planuje wypuścić nowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w drugiej połowie roku – podaje The Elec. Z raportu wynika, że ​​Samsung i LG są już w trakcie opracowywania wyświetlaczy OLED dla iPada Pro.

Wiele z dotychczasowych plotek głosiło, że technologia mini-LED może być ograniczona do nowego, wysokiej klasy iPada Pro 12,9 cala, który pojawi się na rynku w okolicach marca. W związku z tym możliwe jest, że reszta linii iPadów Pro będzie nadal korzystać z tradycyjnych wyświetlaczy LCD, dopóki nie zostaną one zaktualizowane o wyświetlacze OLED w dalszej części roku, ale mapa drogowa jest obecnie niejasna.

Mini-Led I Oled

Wyświetlacze mini-LED i OLED mają wiele tych samych zalet w porównaniu z konwencjonalnymi wyświetlaczami LCD, w tym wyższą jasność, lepszy współczynnik kontrastu i wyższą efektywność energetyczną. Apple już korzysta z technologii OLED w nowszych iPhone’ach i Apple Watch.

Apple ostatnio zaktualizował iPada Pro w marcu 2020 r. Innowacje zostały utrzymane w pewnych granicach, w tym bioniczny chip A12Z, który jest zasadniczo chipem A12X z dodatkowym rdzeniem GPU, ultraszeroką kamerą, skanerem LiDAR dla ulepszonych funkcji AR i lepiej brzmiące mikrofony. Była to pierwsza aktualizacja iPada Pro od czasu gruntownego przeprojektowania urządzenia w październiku 2018 roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej