iPadOS 15 i iOS 15 z inteligentniejszymi powiadomieniami i ulepszonym multitaskingiem

przez Eryk

Tuż przed jutrzejszym keynote Apple’a, Mark Gurman z Bloomberga mówi o różnych innowacjach, które Apple ogłosi na WWDC 2021. Apple zajmie się między innymi prywatnością, poprawi multitasking na iPadzie oraz inteligentniejszymi powiadomieniami.

W przeglądzie tego, czego możemy się spodziewać po WWDC 2021, Gurman powtarza kilka aspektów, które krążyły już w ostatnich tygodniach. Ma jednak w zanadrzu także kilka nowych dodatków.

iPadOS 15 i iOS 15
zdjęcie by apple

iPadOS 15 i iOS 15 z inteligentniejszymi powiadomieniami i ulepszonym multitaskingiem

Na początek Gurman mówi o tym, że w iPadOS 15 użytkownicy będą mogli umieszczać widżety w dowolnym miejscu na ekranie głównym. Ale wielozadaniowość na iPadzie ma być też dużym skokiem naprzód.

W przypadku iPada Apple planuje zmodernizować ekran główny, aby umożliwić umieszczanie na nim „widżetów” – wycinków dynamicznych informacji, takich jak kalendarz, pogoda i akcje – w dowolnym miejscu na ekranie. Jest to często poszukiwana funkcja, która stawia iPada na równi z jego rywalami z Androidem. Firma planuje również ulepszony system multitaskingu, aby ułatwić korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie.

Duże zmiany czekają też iMessage i powiadomienia. W przyszłości użytkownicy będą najwyraźniej mogli wprowadzić swój status (w domu, w pracy, w samochodzie itp.).

Jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania iPhone’a i iPada, użytkownicy będą mogli ustawić status – np. czy prowadza samochód, śpią, pracują, czy nie chcą być przeszkadzani – i niech to decyduje o tym, jak przychodzące powiadomienia są obsługiwane. Aktualizacja będzie również zawierać większy nacisk na automatyczne odpowiadanie na wiadomości i nowy projekt banerów powiadomień przychodzących w górnej części ekranu.

Według raportu, Apple pracuje nad innowacjami dla ekranu blokady. Jednak część z tych zmian ma zostać przesunięta na iOS 16.

tvOS i watchOS mają otrzymać poprawki w interfejsie użytkownika. Usprawnione zostanie również śledzenie stanu zdrowia. Bloomberg spodziewa się, że macOS doczeka się w tym roku tylko drobnych poprawek w interfejsie użytkownika, po zeszłorocznej gruntownej aktualizacji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej