iPhone 13 Pro beda wyposażone w energooszczędną technologię wyświetlania LTPO

przez Eryk

Apple wprowadzi ekrany OLED z technologią LPTO o niskiej mocy do co najmniej dwóch modeli iPhone’a w 2021 roku, wedlug koreańskiej witryny The Elec.

Z doniesienia:

Firma LG Display zwiększy tempo produkcji swoich linii produkcyjnych paneli z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED) dedykowanych dla Apple, dowiedział się TheElec.
Urządzenia LTPO, które trafiają na linie fabryczne, trafią w przyszłym roku na panele OLED do iPhona, a po maju na panele do iPhone’ów w 2022 roku.

Technologia LTPO spowodowałaby bardziej energooszczędną płytę montażową, która jest odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. Technologia ta może utorować drogę do dłuższej żywotności baterii i / lub nowych funkcji, takich jak ProMotion lub zawsze włączone elementy wyświetlacza.

Analityk ds. Wyświetlaczy, Ross Young, uważa, że LTPO jest niezbędne, jeśli Apple planuje wspierać ProMotion w przyszłym iPhonie, ponieważ pozwoliłoby na zmienne odświeżanie tak niskie, jak 1 Hz, gdy urządzenie jest nieaktywne, aby zoptymalizować żywotność baterii. ProMotion pozwala na zmienną częstotliwość odświeżania do 120 Hz, co zapewnia płynniejszy ruch i lepszą reakcję. Funkcja zadebiutowała na iPadzie Pro w 2017 roku. Krążyły pogłoski, że niektóre modele iPhone’a 12 mogą obsługiwać ProMotion, ale do tego nie doszlo, prawdopodobnie z powodu problemów z żywotnością baterii.

Modele Apple Watch Series 5 i Series 6 już korzystają z wyświetlaczy LTPO, dzięki czemu mają nawet 18-godzinną żywotność baterii, co wcześniejsze modele Apple Watch, mimo że mają zawsze włączony wyświetlacz. Samsung Galaxy Note 20 Ultra i Z Fold 2 były pierwszymi smartfonami z wyświetlaczami OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania, które obsługują adaptacyjną zmianę częstotliwości odświeżania.

Według raportu, Apple będzie używać technologii LTPO w dwóch wyższych modelach iPhone z czterech, które planuje wprowadzić na rynek w 2021 roku. Ming-Chi Kuo, analityk Apple, spodziewa się, że Apple wypuści w przyszłym roku linię iPhone 13 za cztery modele tej samej wielkości co seria ‌iPhone 12‌.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej