iPhone 13 Pro beda wyposażone w energooszczędną technologię wyświetlania LTPO

Apple wprowadzi ekrany OLED z technologią LPTO o niskiej mocy do co najmniej dwóch modeli iPhone’a w 2021 roku, wedlug koreańskiej witryny The Elec.

Z doniesienia:

Firma LG Display zwiększy tempo produkcji swoich linii produkcyjnych paneli z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED) dedykowanych dla Apple, dowiedział się TheElec.
Urządzenia LTPO, które trafiają na linie fabryczne, trafią w przyszłym roku na panele OLED do iPhona, a po maju na panele do iPhone’ów w 2022 roku.

Technologia LTPO spowodowałaby bardziej energooszczędną płytę montażową, która jest odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. Technologia ta może utorować drogę do dłuższej żywotności baterii i / lub nowych funkcji, takich jak ProMotion lub zawsze włączone elementy wyświetlacza.

Analityk ds. Wyświetlaczy, Ross Young, uważa, że LTPO jest niezbędne, jeśli Apple planuje wspierać ProMotion w przyszłym iPhonie, ponieważ pozwoliłoby na zmienne odświeżanie tak niskie, jak 1 Hz, gdy urządzenie jest nieaktywne, aby zoptymalizować żywotność baterii. ProMotion pozwala na zmienną częstotliwość odświeżania do 120 Hz, co zapewnia płynniejszy ruch i lepszą reakcję. Funkcja zadebiutowała na iPadzie Pro w 2017 roku. Krążyły pogłoski, że niektóre modele iPhone’a 12 mogą obsługiwać ProMotion, ale do tego nie doszlo, prawdopodobnie z powodu problemów z żywotnością baterii.

Modele Apple Watch Series 5 i Series 6 już korzystają z wyświetlaczy LTPO, dzięki czemu mają nawet 18-godzinną żywotność baterii, co wcześniejsze modele Apple Watch, mimo że mają zawsze włączony wyświetlacz. Samsung Galaxy Note 20 Ultra i Z Fold 2 były pierwszymi smartfonami z wyświetlaczami OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania, które obsługują adaptacyjną zmianę częstotliwości odświeżania.

Według raportu, Apple będzie używać technologii LTPO w dwóch wyższych modelach iPhone z czterech, które planuje wprowadzić na rynek w 2021 roku. Ming-Chi Kuo, analityk Apple, spodziewa się, że Apple wypuści w przyszłym roku linię iPhone 13 za cztery modele tej samej wielkości co seria ‌iPhone 12‌.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *