iPhone 5c juz urządzeniem zabytkowym

W tym tygodniu Apple zaktualizował swoją listę starych i przestarzałych produktów, dodając niezwykłe urządzenie. iPhone 5c, pierwszy kolorowy iPhone wprowadzony na rynek przez Apple, jest teraz uważany za produkt vintage – co oznacza, że wsparcie techniczne dla tego modelu jest teraz ograniczone.

Jak Apple opisuje na swojej stronie internetowej, produkt jest uważany za zabytkowy, jeśli nie był sprzedawany od ponad pięciu lat. Dotyczy to komputerów Mac, iPhone, iPad, iPod, Apple TV, a także innych akcesoriów Apple. W przeszłości Apple ograniczało wsparcie techniczne dla produktów vintage do swoich sklepów w Stanach Zjednoczonych, ale w 2018 roku firma zaczęła rozszerzać wsparcie dla produktów vintage.

iPhone 5c został wprowadzony we wrześniu 2013 r. jako tańsza wersja iPhone’a 5. Jest wyposażony w chip A6, 4-calowy wyświetlacz LCD i 8-megapikselowy aparat z tyłu. Smartfon został zbudowany z plastikowej obudowy i był dostępny w pięciu różnych kolorach: białym, niebieskim, zielonym, różowym i żółtym.

Apple zaprzestanie działalności i sprawi, że iPhone 5c stanie się przestarzały w 2022 roku, co trwale zakończy jego wsparcie techniczne. iPhone 5s, który został wprowadzony tego samego dnia co iPhone 5c, nie jest jeszcze uważany za urządzenie przestarzale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *