iPhone 6 dodany do listy „produktów przestarzałych”

przez Eryk

Apple zaktualizowało dziś swoją listę zabytkowych i przestarzałych produktów, dodając do niej iPhone’a 6, ponieważ minęło już ponad pięć lat, odkąd urządzenie to było po raz ostatni oferowane w sprzedaży. iPhone 6 miał wyjątkową sytuację, w której został wprowadzony na rynek, dlatego moment dodania go do listy jest trochę niefortunny.

iPhone 6

iPhone 6 już jako produktów przestarzały

iPhone 6 został wydany we wrześniu 2014 roku wraz z iPhone 6 Plus. W 2015 roku był sprzedawany jako tańsza opcja po premierze iPhone’a 6s, a następnie przestał być sprzedawany w 2016 roku wraz z premierą iPhone’a 7. W 2017 roku został ponownie wprowadzony do sprzedaży w wybranych krajach jako tani iPhone i był sprzedawany do września 2018 roku.

iPhone 6 Plus, siostrzany telefon iPhone’a 6, został dodany do listy przestarzałych modeli na początku tego roku.

iPhone 6 i 6 Plus były pierwszymi urządzeniami oferującymi wsparcie dla Apple Pay oraz pierwszymi, w których Apple zaoferowało iPhone’a w wielu rozmiarach. Od czasu premiery iPhone’a 6 i 6 Plus Apple kontynuuje strategię wydawania urządzeń w wielu rozmiarach.

Na liście produktów historycznych znajdują się urządzenia, które Apple przestał rozprowadzać w sprzedaży ponad pięć lat temu i mniej niż siedem lat temu. Apple zapewnia serwis i części zamienne dla zabytkowych urządzeń przez okres do 7 lat lub w okresie wymaganym przez prawo, ale naprawy są uzależnione od dostępności części.

Przestarzałe produkty to produkty, które Apple przestał dystrybuować do sprzedaży ponad siedem lat temu. W przypadku przestarzałych produktów zaprzestaje się wszelkich usług sprzętowych, z wyjątkiem notebooków Mac, które mogą być naprawiane tylko za pomocą baterii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej