Jailbreak uncover 6.0.0 kompatybilny z iOS 14.3

przez Eryk

Jailbreak uncover i stojący za nim zespół wydał wersję 6.0.0 dla swojego oprogramowania, które rzekomo może być użyte do jailbreak dowolnego urządzenia z systemem iOS 11.0 do iOS 14.3 z luką w jądrze.

Jailbreak uncover
screenshot: unc0ver

Witryna UNC0VER opisuje, w jaki sposób narzędzie zostało szeroko przetestowane na wielu urządzeniach iOS z różnymi wersjami oprogramowania, w tym na iPhonie 12 Pro Max z iOS 14.3.

Jailbreak unc0ver 6.0.0 dostępny

Zanim Jailbreak został wydany po raz pierwszy, jedynym sposobem na jailbreaka iPhone’a 8 i iPhone’a X było użycie „checkra1n”, innego narzędzia do jailbreakingu opracowanego przez tego samego badacza bezpieczeństwa, który był odpowiedzialny za exploit „checkm8”.


Apple wypuściło iOS i iPadOS 14.4 w styczniu, wprowadzając poprawki bezpieczeństwa dla luk w zabezpieczeniach jądra i WebKit, które dotyczyły wszystkich iPhone’ów i iPadów z wcześniejszymi wersjami iOS lub iPadOS 14. Według niedawnego tweeta od Pwn20wnd, hakera iOS i dewelopera Unc0ver, narzędzie jailbreak wykorzystuje exploita opartego na luce w jądrze załatanej w iOS 14.4.

iPhone’y, które zostały zaktualizowane do iOS 14.4, nie są kompatybilne z nowym jailbreakiem Unc0ver, bo nie ma możliwości zmiany wersji na iOS 14.3.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej