Katastrofa dla Apple: produkcja iPhone 14 Plus wstrzymana

przez Eryk

Kto chce mieć iPhone 14 Plus? Najwyraźniej tak mało osób, że produkcja dużego iPhone’a została wstrzymana.

Plan Apple, by pozycjonować iPhone’a 14 Plus jako przystępną cenowo alternatywę dla drogiego iPhone’a 14 Pro Max, najwyraźniej całkowicie się nie powiódł. Jak wynika z raportu The Information, popyt na dużego iPhone’a klasy podstawowej jest tak niski, że Apple nacisnął na hamulec i wstrzymał produkcję iPhone’a 14 Plus.

iPhone 14 Plus

Produkcja iPhone 14 Plus wstrzymana

iPhone 14 Plus dopiero niedawno trafił do sprzedaży, ale zamówienia przedpremierowe były otwarte praktycznie od momentu jego odsłonięcia na początku września 2022 roku. iPhone 14 Plus to nowa kategoria produktów, która zastąpiła iPhone’a mini. Apple również stosował ten model iPhone’a przez dwie generacje, ale w tym roku zaprzestał jego produkcji.

The Information donosi, że Apple źle oceniło zapotrzebowanie klientów na iPhone’a 14. Najwyraźniej Apple sprzedaje tak mało dużych urządzeń, że dostawcy i dostawcy zostali poinformowani, że produkcja będzie musiała zostać wstrzymana lub poważnie ograniczona w niektórych podsektorach.

Niewykluczone, że Apple po prostu nie rozgraniczyło wystarczająco różnic cenowych między modelem Max a Plus i klienci stwierdzili, że woleliby dopłacić różnicę, by dostać „prawdziwego” iPhone’a. W ostatecznym rozrachunku byłoby to nawet korzystne dla Apple, ale oczywiście nie należy zapominać o kosztach opracowania i produkcji iPhone’a 14 Plus.

Możliwe, że Apple obniży nieco cenę modelu Plus, aby zwiększyć dystans do modelu Pro. Według raportu The Information, Apple mimo wszystko zamierza wprowadzić na rynek wariant iPhone’a 15 Plus jesienią 2023 roku. Tak właśnie było z mini, zanim ostatecznie zniknął ze sceny.

Oficjalnie Apple nie informuje o tym, jak dobrze sprzedają się poszczególne modele.

Czy kupiłeś iPhone’a 14 Plus? A może świadomie się na to nie zdecydowałeś? Może napiszesz w komentarzach pod tym artykułem, co skłoniło Cię do podjęcia decyzji?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej