Mac Studio i Apple Studio Display zostaną dzisiaj zaprezentowane

przez Eryk

Od weekendu w sieci krążą plotki o „Mac Studio”. W międzyczasie pojawiło się wiele solidnych wskazówek, a nawet renderów. Teraz pojawiło się również potwierdzenie z wiarygodnego źródła.

W zeszłym tygodniu firma Apple w niezwykle krótkim czasie zapowiedziała na dziś wydarzenie. Tym samym Mark Gurman z Bloomberga udowodnił swoją wiarygodność, ponieważ Gurman już wcześniej podawał tę datę jako termin kolejnego wydarzenia Apple na początku lutego. Teraz reporter ponownie się zgłosił.

Mac Studio i Apple Studio Display

Mac Studio i Apple Studio Display na dzisiejszej prezentacji

Niemal w ostatniej chwili Mark Gurman potwierdził, że Apple zaprezentuje dziś nie tylko nowego iPhone’a SE i kolejnego iPada Air, ale także Mac Studio. Mówi się, że będzie to hybryda komputera Mac mini i Mac Pro. Wygląd odziedziczył po pierwszym urządzeniu, ale podobno ma znacznie zwiększyć wydajność.

Aby zapewnić odpowiednie chłodzenie, nowy model będzie podobno zbliżony do podstawowych rozmiarów komputera Mac mini, ale jednocześnie będzie znacznie wyższy. Niewiele wiadomo na temat dokładnej specyfikacji, ale pierwsze rendery już dają dobre wyobrażenie o nowym produkcie Apple.

Oprócz YouTubera Luke’a Miani, również Mark Gurman jest przekonany, że Apple może dziś zaprezentować Mac Studio. Według niego, nowy model jest „gotowy do pracy”, więc zapowiedź nie byłaby zaskoczeniem.

Apple Studio Display: następca monitora Thunderbolt Display?

Podobnie Gurman idzie o krok dalej i twierdzi, że firma Apple może zapowiedzieć nowy zewnętrzny monitor, który będzie współpracował z nowym komputerem Mac Studio. Jest on opisywany jako mniejszy Pro Display XDR i podobno ma przekątną ekranu 27 cali. Według Gurmana, wyświetlacz ma obsługiwać system iOS, a zatem może być wyposażony w dobrze znany układ scalony A, który jest już stosowany w iPhone’ach i iPadach.

Nie jest jednak jasne, czy rozdzielczość wyświetlacza będzie rzeczywiście wynosić 7k, jak sugerowały wcześniejsze doniesienia. W końcu mówi się też, że nie jest to następca Pro Display XDR, ale że jest to produkt z dużo niższej półki cenowej. Monitor Apple Studio Display można więc raczej rozumieć jako następcę monitora Thunderbolt Display z 2011 roku.

W ciągu kilku godzin dowiemy się wszystkich szczegółów, które sklasyfikujemy dla Was w formie raportów, ocen i komentarzy.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej