purple and black light illustration

MacBook Pro 2021 dostępny: 14 i 16 cali, układy M1 Pro i M1 Max, wyświetlacz 120 Hz, dłuższy czas pracy na baterii i wiele więcej.

przez Eryk

MacBook Pro 2021 jest już dostępny. Kilka chwil temu Apple podczas keynote „Unleashed” zaprezentowało nowego MacBooka Pro 2021. Mówiąc wprost, Apple całkowicie przebudowało MacBooka Pro, zaostrzając wszystkie narożniki i krawędzie. Na uwagę zasługują z pewnością dwa nowe procesory, nazwane M1 Pro i M1 Max. Ciekawy jest również notch wyświetlacza, a więc wcięcie w wyświetlaczu dla przedniej kamery. Nowe MacBooki Pro można od razu zamawiać w sklepie Apple Online Store.

MacBook Pro 2021
MacBook Pro 2021 (zdjęcie:apple)

MacBook Pro 2021 już dostępny

Apple właśnie zaprezentowało całkowicie przeprojektowanego MacBooka Pro, z mocą nowych procesorów M1 Pro i M1 Max. Są to pierwsze układy Pro dla komputerów Mac. Apple twierdzi, że MacBook Pro, dostępny w modelach 14- i 16-calowych, oferuje przełomową wydajność w zakresie mocy obliczeniowej, grafiki i uczenia maszynowego (ML), zarówno przy zasilaniu bateryjnym, jak i sieciowym.

M1 Pro i M1 Max

Czipy M1 Pro i M1 Max, kolejna odsłona rewelacyjnej architektury M1, to systemy jednoukładowe (SoC) na zupełnie nowym poziomie, niespotykane dotąd w profesjonalnych notebookach. Każdy z nich ma więcej rdzeni CPU, więcej rdzeni GPU i więcej zunifikowanej pamięci RAM niż czip M1. Ich potężny system Neural Engine przyspiesza samouczenie maszyn, a jeszcze lepsze silniki multimedialne obsługują format ProRes. M1 Pro i M1 Max otwierają przed profesjonalistami ogrom nowych możliwości.

M1 Pro przenosi przełomową architekturę M1 na zupełnie nowy poziom. Wyposażony w potężny, nawet 10-rdzeniowy procesor z ośmioma wysokowydajnymi rdzeniami i dwoma wysokowydajnymi rdzeniami oraz 16-rdzeniowy procesor graficzny, M1 Pro zapewnia do 70 procent szybsze działanie procesora i do 2 razy szybsze działanie procesora graficznego niż M1. M1 Pro oferuje również przepustowość pamięci do 200 GB/s – prawie trzy razy większą niż M1 – i obsługuje do 32 GB szybkiej pamięci współdzielonej. M1 Pro, zaprojektowany z myślą o znacznym przyspieszeniu profesjonalnych przepływów pracy z materiałami wideo, posiada akcelerator ProRes w silniku medialnym, umożliwiający niewiarygodnie szybkie i energooszczędne przetwarzanie wideo.

Czas pracy baterii

Apple poprawiło także czas pracy na baterii. Producent mówi o 17 godzinach odtwarzania wideo (model 14-calowy) i 21 godzinach odtwarzania wideo (model 16-calowy). To o 7 godzin i 10 godzin więcej niż w przypadku poprzednika.

Apple podkreśla, że MacBook Pro oferuje taki sam poziom wydajności niezależnie od tego, czy jest podłączony do sieci, czy korzysta z baterii. To bezprecedensowe połączenie wydajności systemu, mocy baterii i czasu pracy na baterii wyróżnia MacBooka Pro spośród wszystkich innych notebooków.

Wyświetlacz

Liquid Retina XDR. Najlepszy wyświetlacz, jaki kiedykolwiek trafił do notebooka, ma ekstremalnie szeroki zakres dynamiczny i współczynnik kontrastu milion do jednego. Obrazy HDR ożywają na zdjęciach, filmach i w grach, przyciągając wzrok idealnie dopieszczonymi refleksami, bogactwem detali w słabo oświetlonych obszarach i żywymi, naturalnymi barwami. Każdy wyświetlacz jest kalibrowany fabrycznie i oferuje profesjonalne tryby referencyjne do gradingu kolorów na obrazie HDR, fotografii, projektowania i przygotowania do druku.

ProMotion. Po raz pierwszy do Maca trafia technologia ProMotion, która sprawia, że wszystko na ekranie – od przewijania stron internetowych po dynamiczne gry – zyskuje większą płynność i responsywność, a do wyświetlania obrazu potrzeba mniej energii. Częstotliwość odświeżania może wynosić nawet 120 Hz, ale adaptacyjna technologia automatycznie dostosowuje ją do ruchów treści na ekranie. Technologia ProMotion spełnia też oczekiwania montażystów wideo, ponieważ pozwala dobrać stałą częstotliwość odświeżania dokładnie dopasowaną do materiału wideo.

apple.pl

Nowe porty

Zdjęcia i wideo przeniesiesz przez czytnik kart SDXC. Telewizory lub wyświetlacze podłączysz przez wyjście HDMI. Dźwięk odtworzysz przez 3,5-milimetrowe gniazdo słuchawkowe, które wykrywa słuchawki o wysokiej impedancji i automatycznie się do nich dopasowuje. Gdy chcesz podłączyć szybkie urządzenia peryferyjne lub wyświetlacze, masz do dyspozycji trzy porty Thunderbolt 4. A przez szybkorozłączalny port MagSafe 3 błyskawicznie doładujesz baterię.

Kamera i dźwięk

Nowy MacBook Pro jest wyposażony w kamerę FaceTime HD 1080p – najlepszą, jaka kiedykolwiek znalazła się w notebooku Mac – o dwukrotnie wyższej rozdzielczości i lepszych parametrach pracy przy słabym oświetleniu. System kamery wykorzystuje potężny procesor sygnału obrazu (ISP) i silnik neuronowy z M1 Pro i M1 Max do komputerowo wspomaganego przechwytywania, które poprawia jakość wideo – dzięki czemu użytkownicy wyglądają ostrzej i mają bardziej naturalne odcienie skóry.

Nowy MacBook Pro jest wyposażony w wiodące w branży mikrofony studyjnej jakości, które charakteryzują się jeszcze niższym poziomem szumów, dzięki czemu rozmowy i nagrania głosowe są jeszcze wyraźniejsze. Sześciogłośnikowy system dźwiękowy wysokiej jakości zawiera dwa głośniki wysokotonowe zapewniające wyraźniejszy dźwięk oraz cztery głośniki niskotonowe z redukcją siły głosu, które zapewniają o 80 procent więcej basów. System dźwiękowy obsługuje również dźwięk 3D, który zapewnia wyrafinowane, trójwymiarowe wrażenia słuchowe. Niezależnie od tego, czy użytkownicy słuchają muzyki, czy oglądają film w Dolby Atmos, uzyskują wrażenia jak w kinie. Podsumowując, jest to najlepszy system audio, jaki kiedykolwiek wbudowano w notebooka.

Ceny i dostępność

Nowe modele MacBooków Pro z M1 Pro i M1 Max są już dostępne do zamawiania w Apple Online Store. Wysyłka rozpocznie się we wtorek 26 października i będzie dostępna w wybranych salonach Apple oraz u autoryzowanych sprzedawców Apple. Ceny nowego MacBooka Pro 14″ zaczynają się od 10 799,00 zł. Cena MacBooka Pro 16″ zaczyna się od 13 299,00 zł. Więcej specyfikacji technicznych, opcji konfiguracji i akcesoriów jest dostępnych na stronie Apple.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej