MacBook Pro: modele 14- i 16-calowe spodziewane między wrześniem a listopadem

przez Eryk

Prawdopodobnie między wrześniem a listopadem Apple wprowadzi na rynek oczekiwane nowe MacBooki Pro o przekątnych 14 i 16 cali: Ostatnio coraz więcej obserwatorów przychyla się do tego przedziału czasowego. Jednak eksperci z branży zgadzają się również w innym punkcie: gdyby Apple było w stanie uruchomić nowy model wcześniej, zrobiłoby to.

MacBook Pro
MacBook Pro (zdjęcie:apple)

Nowy MacBook Pro

Apple prawdopodobnie jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek nową wersję MacBooka Pro, ale pytanie brzmi, kiedy pojawią się nowe modele. Teraz znany redaktor Mark Gurman ponownie zabrał głos w tej sprawie: W najnowszym wydaniu swojego newslettera Gurman, który zazwyczaj ma doskonałe kontakty w Cupertino, pisze, że Apple planuje obecnie premierę nowej edycji MacBooka Pro między wrześniem a listopadem 2021 roku.

Oczekuje się nowego 14-calowego MacBooka Pro oraz wznowionego 16-calowego MacBooka Pro. Oba modele mają mieć nowy, nieco krawędziowy design, inspirowany iPadem Pro i iPhone’em 12.

Problemy z panelem mini-LED spowalniały produkcję przez długi czas

Gurman dodaje, że Apple początkowo zamierzało wprowadzić na rynek nowe modele MacBooków Pro znacznie wcześniej w tym roku. Jednak problemy z produkcją wystarczająco dużych ilości paneli mini-LED uniemożliwiły to. Oba nowe modele MacBooków Pro będą podobno wyposażone w panel mini-LED, taki jak ten zastosowany w obecnym iPadzie Pro 12,9 cala.

Nowością będzie również Apple Silicon Chip, który ma znaleźć się w nowych MacBookach. Podobno ma się nazywać M1X i zapewniać znacznie większą wydajność dzięki większej liczbie rdzeni.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej