Masz problemy z ładowaniem za pomocą złącza MagSafe? Nie jesteś sam

przez Eryk
0 komentarzy

Nowe modele MacBooków Pro zbierają pochwały, ale wciąż pojawiają się drobne problemy. Obecnie niektórzy użytkownicy skarżą się na problemy z ładowaniem za pomocą MagSafe.

złącza MagSafe

Problemy z ładowaniem za pomocą złącza MagSafe

Apple wysłuchało opinii społeczności i ulepszyło MacBooka Pro w wielu obszarach. Powrócił między innymi port ładowania MagSafe. Chociaż umożliwia on bezpieczne i wyjątkowo szybkie ładowanie, niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z tym portem. Na Reddicie pojawiają się kolejne raporty.

16 calowy MacBook Pro: ładowanie za pomocą MagSafe możliwe tylko częściowo

W przypadku 16-calowego MacBooka Pro szybkie ładowanie jest możliwe tylko z MagSafe 3 i dołączonym zasilaczem 140 W. Jednakże, ponownie wprowadzony port powoduje ciekawe zachowanie. Jak donosi kilku użytkowników, notebook ładuje się przez MagSafe, gdy jest całkowicie wyłączony. W tym przypadku zintegrowana dioda LED pokazuje migające pomarańczowe światło. Oznacza to, że komputer Mac nie jest ładowany.

Użytkownik Reddita „Trillionaire” skontaktował się już z Apple. Tam otrzymał odpowiedź, że Apple jest świadome problemu i poszukiwane jest rozwiązanie.

Wsparcie Apple zaleca jednak następujące rozwiązania:

  • Ładowanie MacBooka Pro w trybie uśpienia
  • Ładuj MacBooka Pro z podniesionym ekranem.
  • Rozpocznij ładowanie przez MagSafe przed wyłączeniem

Jako ogólną alternatywę możesz też ładować MacBooka Pro przez USB-C. To rozwiązanie sprawdzi się w każdym przypadku, choć trzeba będzie zrezygnować z funkcji szybkiego ładowania.

Czy Ciebie również dotyczy ten problem? Daj nam znać w komentarzach.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej