Odinstalowanie systemu iOS 16 beta: jak przywrócić iOS 15

przez Eryk

Jeśli pobrałeś i zainstalowałeś system iOS 16 beta tylko ze względu na nowe funkcje, ale teraz jesteś niezadowolony, zawsze możesz powrócić do iOS 15. Jednak odinstalowanie wersji beta nie jest proste, dlatego podajemy krótki poradnik, jak ją usunąć.

Odinstalowanie systemu iOS 16

Odinstalowanie systemu iOS 16 beta: jak przywrócić iOS 15

Ważna informacja: Jeśli oprócz systemu iOS 16 na telefonie iPhone masz również zainstalowany system watchOS 9 beta na zegarku Apple Watch, nie będziesz mógł powrócić do systemu iOS 15, ponieważ watchOS 9 wymaga systemu iOS 16, a w przeciwnym razie nie będziesz mógł korzystać z zegarka Apple Watch do czasu aktualizacji do nowej wersji.

Jak usunąć profil „iOS 16 beta”?

Przed przywróceniem oficjalnej wersji oprogramowania, takiej jak iOS 15.5, należy najpierw usunąć profil beta. Aby to zrobić, najpierw weź do ręki iPhone’a z zainstalowanym profilem beta i otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz punkt menu „Ogólne”, a następnie przewiń do dołu. Następnie stuknij w „VPN i urządzenia zarządzane ” i wybierz „Profil oprogramowania iOS 16 Beta”.

Następnie zostaną wyświetlone wszystkie ważne informacje o profilu beta. Na dole znajduje się duży napis „Usuń profil”. Po stuknięciu w nią wprowadź hasło do urządzenia. Urządzenie z systemem iOS usunie teraz profil „Profil oprogramowania beta iOS 16”, dzięki czemu użytkownik nie będzie już otrzymywać aktualizacji beta. Aby to cofnąć, można po prostu ponownie zainstalować profil beta.

Jak wymusić obniżenie wersji systemu iOS do 15

Przede wszystkim przed aktualizacją do systemu iOS 16 należy wykonać kopię zapasową. W przypadku powrotu do systemu iOS 15 nie będzie można przywrócić kopii zapasowej utworzonej w systemie iOS 16. Jednak wiele danych jest również zapisywanych w kopii zapasowej w usłudze iCloud, niezależnie od wersji oprogramowania.

Aby powrócić do systemu iOS 15, potrzebny jest komputer Mac z najnowszą wersją systemu macOS. Następnie podłącz iPhone’a do komputera Mac za pomocą kabla i przełącz iPhone’a w tryb Recovery Mode (Odzyskiwanie). Podczas tego procesu urządzenie zostanie całkowicie wyczyszczone.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej