OLED iPad Air i Mini-LED MacBook Air pojawią się w 2022 roku

przez Eryk

OLED iPad Air i Mini-LED MacBook Air w przyszłym roku

OLED iPad Air i Mini-LED MacBook Air w 2022 roku

Plotki sugerują, że Apple wkrótce wypuści nowego iPada Pro z wyświetlaczem Mini-LED, ale firma planuje również wprowadzić tę technologię na inne urządzenia w przyszłości. W notatce badawczej uzyskanej przez 9to5Mac, niezawodny analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że wyświetlacze Mini-LED będą używane w MacBooku Air do 2022 r., A iPad Air 2022 będzie miał wyświetlacz OLED.

ipad

Kuo zwraca uwagę, że chociaż Apple zastosuje teraz wyświetlacze Mini-LED dla nowego iPada Pro, inne modele iPada przejdą na wyświetlacze OLED, począwszy od iPada Air w przyszłym roku. Panele mini-LED oferują te same korzyści co OLED, takie jak głębsza czerń – ponieważ podświetlenie opiera się na kilku małych diodach LED.

Ponieważ jednak Mini-LED jest droższą technologią, Apple planuje wprowadzić OLED do tańszych iPadów, w tym iPada Air i iPada klasy podstawowej. W przeciwieństwie do iPhone’a, w którym Apple musiał zastosować niestandardowy panel OLED składany u dołu, wyświetlacze OLED, które firma zastosuje w iPadzie, są płaskie. Oznacza to, że koszt nowych paneli będzie zbliżony do tego, co Apple obecnie płaci za każdy panel LCD używany w iPadzie Air.

Według analityka, Apple nie planuje wprowadzenia OLED na swoje urządzenia produktywne z powodu problemów z wypaleniem, które mogą być bardziej zauważalne przez użytkowników, którzy pracują z tym samym oprogramowaniem przez wiele godzin. Kuo twierdzi, że MacBook Air otrzyma również wyświetlacz Mini-LED do 2022 r., Co również przyspieszy przyjęcie tej technologii.

Wcześniej powiedział, że Apple pracuje również nad nowym przeprojektowanym MacBookiem Pro z Mini-LED, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku. Bloomberg poinformował dziś, że w kwietniu pojawi się iPad Pro nowej generacji z Mini-LED, ale tylko większy model 12,9-calowy otrzyma nowy panel.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej