Sony WH-1000XM5 – przeciek ujawnia nową konstrukcję, ulepszony system ANC i czas pracy baterii

przez Eryk

Wyciekły szczegóły dotyczące kolejnej generacji słuchawek WH-1000XM5 firmy Sony, ujawniając nową konstrukcję i bardziej zaawansowane specyfikacje w porównaniu z obecną ofertą firmy w segmencie premium.

Jeśli chodzi o bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów, flagowe modele WH-1000MX4 firmy Sony należą do najlepszych na rynku i są prawdopodobnie największym rywalem AirPods Max, więc to, co Sony ma do zaoferowania, wzbudza zainteresowanie użytkowników urządzeń Apple.

Sony WH-1000XM5 z nową konstrukcja

Według anonimowego źródła, które rozmawiało z niemieckim serwisem TechnikNews, następca modelu WH-1000XM4 firmy Sony zostanie przeprojektowany i będzie zawierał cieńsze, składane ramiona, które łączą nauszniki z węższym pałąkiem przypominającym model Bose 700. Doprowadziło to również do spekulacji, że przeprojektowana opaska będzie wykonana z metalu, a nie z plastiku.

Materiał nauszników wydaje się być bardziej wytrzymały, ale Sony najwyraźniej zrezygnowało z mechanizmu składania, który pozwalał umieścić jeden nausznik w drugim, choć jak zauważa The Verge, po złożeniu obudowa prawdopodobnie nie zajmuje dużo więcej miejsca.

Sony WH-1000XM5

Według źródła informacji WH-1000XM5 może pracować na baterii do 40 godzin z aktywną redukcją szumów, czyli o 10 godzin dłużej niż XM4. Całkowity czas ładowania przez USB-C ma wynosić 3,5 godziny, czyli około 30 minut dłużej niż w przypadku obecnej generacji.

Podobno zmieniono umiejscowienie trzech mikrofonów, a przycisk NC/Ambient zastąpił w XM4 przycisk „Custom”, choć prawdopodobnie nadal będzie można go przeprogramować w celu aktywowania asystentów głosowych itp. Mówi się również, że słuchawki te są wyposażone w dodatkowy procesor ANC i nowy przetwornik dźwięku, co sugeruje ulepszoną redukcję szumów i reprodukcję dźwięku, ale szczegóły na ten temat są skąpe.

Ile kosztują Sony WH-1000XM5

Data premiery słuchawek XM5 nie jest jeszcze znana, ale pojawiły się one w dokumentach FCC kilka miesięcy temu, więc prawdopodobnie pojawią się jeszcze w tym roku. Do tego czasu słuchawki XM4 o wartości od 1230 zł są popularne wśród użytkowników produktów firmy Apple, którzy są niezadowoleni ze stosunkowo dużej wagi i wysokiej ceny słuchawek AirPods Max o wartości 2799 zł.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej