Spotify nie wprowadza AirPlay 2 w aplikacji na iPhone’a

przez Eryk
0 komentarzy

Spotify nie będzie wspierać AirPlay 2 na iPhonie aż do odwołania: Skandynawski serwis streamingu muzyki wyjaśnił, że po prostu nie było możliwe, aby zaoferować funkcję dla swoich użytkowników iOS. AirPlay 2 jest dostępny na iPhone’ach od iOS 11.4. Chociaż implementacja została opisana jako trudna przez różnych producentów różnych produktów audio, odmowa Spotify może nie wynikać tylko z przeszkód technicznych.

Spotify nie wprowadza AirPlay 2 w aplikacji na iPhone'a

Spotify nie będzie oferować AirPlay 2 swoim klientom: Serwis streamingowy odrzucił teraz wyraźnie nadzieje na wsparcie AirPlay 2 na iPhonie i iPadzie w najbliższej przyszłości. Na forum przedstawiciele firmy wyjaśnili, że zdecydowali się przerwać prace nad AirPlay 2 dla aplikacji Spotify na iOS. Ten projekt zostanie odłożony na czas nieokreślony – dodają.

Spotify jest również nadal niedostępny na HomePod

Prace nad AirPlay 2 dla aplikacji Spotify zostały wstrzymane z powodu ledwo uchwytnych problemów z kompatybilnością sterowników audio, twierdzi Spotify. Ten projekt jest po prostu zbyt duży, by można go było zrealizować w rozsądnym czasie.
Jest jednak co najmniej wątpliwe, czy są to główne powody tej decyzji. Spotify jest również nadal niedostępny na HomePod, choć Apple otworzył go teraz dla zewnętrznych dostawców usług streamingowych. Zamiast tego, Spotify jest nadal kontynuuje z skargą do Komisji Europejskiej o szkodach konkurencyjnych, które pierwotnie złożył, ponieważ czuł, że był w niekorzystnej sytuacji przy korzystaniu z usług Apple, takich jak Siri.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.