Starsze iPhony będą szybsze, jeśli zmienisz region na Francję

przez Eryk

Tego właściwie należało się spodziewać: Po tym jak Apple musiał zapłacić grzywnę we Francji, ponieważ firma zmniejszyła wydajność starszych modeli iPhone’a, ta „blokada kraju” została zniesiona. Jednym z rezultatów jest szybsze działanie urządzeń przełączonych na region Francji.

To właśnie odkrył GizChina po kilku testach benchmarkowych. Zgodnie z raportem magazynu, wydajność telefonów staje się szybsza i działają one zauważalnie płynniej, gdy zmienisz lokalizację na Francję. Powodem tego jest przypuszczalnie to, że Apple usunął tę opcję w kraju po pozwie we Francji nad spowalnianiem urządzeń. Ale to nie jest oficjalne.

Starsze iPhony będą szybsze, jeśli zmienisz region na Francję
Photo by Torsten Dettlaff on Pexels.com

iPhone Throttlegate

W przeszłości zawsze była krytyka Apple po tym, jak pojawiła się informacja o zwalnianiu wydajności. Jest to szczególnie widoczne w starszych modelach.

Według Apple, to zwalnianie wydajności starych urządzeń jest po to, aby uniknąć ich wydajność od wpływu na żywotność baterii. Jednak ta redukcja oznacza również, że iPhone staje się wolniejszy.

Benchmarki pokazują wpływ na iPhone’y

GizChina przetestował z zainteresowania różne modele, a następnie zmienił region na Francję i z powrotem dla poszczególnych pomiarów. Bieżący wynik GeekBench dla iPhone’a 7 przed zmianą lokalizacji wynosił 286,632. Po zmianie lokalizacji na francuską wynik bieżący wynosi jednak 298,321.

W przypadku iPhone’a 12 Pro test wyniku GeekBench 5 pokazuje, że jest on zasadniczo taki sam przed i po zmianie lokalizacji na francuską. Pokazuje to, że spadek wydajności nie dotyczy nowych urządzeń. W przypadku starszych urządzeń wygląda to jednak inaczej.

Porównanie wyniku AnTuTu przed i po zmianie regionu również pokazało, że wynik telefonu zmienił się bezpośrednio o 5W. Jest to znaczący wzrost wydajności po zmianie regionu we Francji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej