System macOS Big Sur 11.3 Beta 1 dostępny

przez Eryk

System macOS Big Sur 11.3 Beta 1 jest juz do pobrania. Po wczorajszym wydaniu ostatecznej wersji systemu macOS Big Sur 11.2 dla wszystkich, nowa beta dla programistów będzie kontynuowana tego wieczoru.

Pierwsza wersja beta systemu macOS 11.3 ma numer kompilacji 20E5172i.

Zmiany wprowadzone w macOS Big Sur 11.3 odzwierciedlają wiele z tego, co widzieliśmy w pierwszej wersji beta iOS 14.5.

macOS Big Sur 11.3 Beta 1

W bagażu jest kilka ciekawych innowacji, które niesie ze sobą nadchodząca aktualizacja.

Więcej opcji dostosowywania w Safari

macOS Big Sur dostarczył największą aktualizację Safari od czasu jej pierwotnego uruchomienia. Dzięki macOS Big Sur Safari stało się o wiele lepsze. Nadchodząca aktualizacja wprowadza następujące ulepszenia Safari.

  • Strona główna jest teraz bardziej konfigurowalna, ponieważ użytkownicy mogą używać elementów sterujących dostosowywania do zmiany kolejności sekcji, w tym ulubionych, listy do przeczytania i sugestii Siri.
  • Nowe typy rozszerzeń umożliwiają programistom tworzenie rozszerzeń zapewniających wrażenia bezpośrednio na stronie nowej karty.
  • Dzięki interfejsowi API Web Speech programiści mogą zintegrować rozpoznawanie mowy bezpośrednio ze swoimi witrynami internetowymi.
  • Ulepszenia aplikacji iOS / iPadOS na Macu

Aplikacje na iPhone’a i iPada stają się coraz lepsze na komputerach Mac z M1

  • Aplikacje iPadOS można teraz otwierać w większym oknie, jeśli pozwala na to rozmiar ekranu.
  • W aplikacjach na iPada i iPhone’a dostępne jest nowe ustawienie systemowe, które zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad poleceniami klawiaturowymi niż alternatywy dla wprowadzania dotykowego.

Nowe funkcje Apple Music

  • Autoodtwarzanie w Apple Music oznacza, że ​​muzyka na Macu nie przestaje grać. City Charts zawiera popularne piosenki w miastach na całym świecie, a nadchodzące wydarzenia specjalne na żywo są oferowane zgodnie z osobistym gustem.

Wsparcie dla kontrolerów gier nowej generacji

  • dodano wsparcie dla nowych kontrolerów przeznaczonych dla konsoli PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej