W kodzie systemu iOS 16 znaleziono wskazówki dotyczące Always-On Display dla iPhone’a 14 Pro

przez Eryk

Przed konferencją Worldwide Developers Conference Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że spodziewa się, iż nowy system operacyjny iOS 16 będzie obsługiwał przyszłą funkcję Always-on Display dla iPhone’a 14 Pro. Jak się okazuje, kod iOS 16 sugeruje, że funkcja Always-on Display rzeczywiście zostanie wprowadzona.

iOS 16

iOS 16 z funkcja Always-On Display dla iPhone’a 14 Pro

W systemie iOS 16 jest wiele odniesień do funkcji always-on display, na co zwraca uwagę serwis 9to5Mac. Istnieje trzy nowe frameworki związane z zarządzaniem podświetleniem, które jest niezbędnym elementem funkcji zawsze włączonego wyświetlacza. Struktury wspominają o zawsze włączonym wyświetlaczu i są używane przez ekran blokady i Springboard, co sugeruje, że te wzmianki nie są związane z istniejącym zawsze włączonym wyświetlaczem Apple Watch.

W witrynie napisano, że w systemie iOS 16 znajdują się także ukryte flagi, które pozwalają inżynierom Apple’a używać funkcji zawsze włączonego wyświetlacza do celów testowych.

O funkcji Always-on Display mówi się od czasu, gdy technologia Always-on pojawiła się w zegarku Apple Watch, i jest ona bardzo pożądana. Dzięki niemu użytkownicy mogliby widzieć godzinę i inne kluczowe informacje z iPhone’a bez konieczności aktywowania ekranu.

Mówi się, że wyświetlacze ProMotion planowane dla iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max będą w stanie obniżyć częstotliwość odświeżania nawet do 1 Hz (z 10 Hz), aby umożliwić korzystanie z funkcji always-on bez znacznego wpływu na żywotność baterii.

Technologia Always-on Display będzie prawdopodobnie ograniczona do iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max, ponieważ standardowe modele iPhone’a 14 nie powinny otrzymać wyświetlaczy ProMotion niezbędnych do działania tej funkcji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej